office@rubox.pl / +48 508 898 946

Stanowisko rozładowania i załadowania broni BULLET TRAP

Modułowy System Balistyczny przeznaczony do budowy ścian balistycznych, kulochwytów, osłon i obiektów specjalnych, typu: shooting house, strzelnice mobilne, punkty strzeleckie oraz obiekty treningowe do realizacji szkoleń strzeleckich i taktycznych

Stanowisko rozładowania i załadowania broni BULLET TRAP

Przeznaczone do wykorzystania w miejscach gdzie używana i magazynowana jest broń strzelecka w tym jednostki Policji, Straży Granicznej, Wojskowe, kluby strzeleckie, wnętrze pojazdu itp. Stanowisko rozładowania i załadowania broni służy do bezpiecznego załadowania i rozładowania broni poprzez skierowanie lufy w otwór/ płytę przechwytujący i oddanie strzału kontrolnego. W przypadku wyciągnięcia magazynku z broni palnej oraz pozostanie naboju w komorze nabojowej i oddania strzału w kierunku otworu/płyty przechytującej. Stanowisko rozładowania i załadowania broni  bezpiecznie wyłapie pocisk i wyhamuje go w granulacie balistycznym. Specjalny mieszanka granulatu pozwala na wyhamowanie pocisków kaliber kaliber 5,56 mm, 7,62 mm, 9 mm oraz gładko lufowej, kaliber 338 LAPUA 285 GRAIN oraz .50 BMG 750 gr A-MAXR Match™ wystrzelonych z odległości 1 metra I zabezpiecza również przed wydostaniem się niebezpiecznych gazów I oparów wytworzonych w skutek wychamowywania pocisku w granulacie balistycznym.

Zaletą stanowiska jest zachowanie całkowitego bezpiecznego w przypadku użycia amunicji specjalistycznej. Stanowisko jest mobilne i nie wymaga stałego przytwierdzenia do podłoża, jest odporne na działanie warunków atmosferycznych dlatego może być używane wewnątrz budynków, pojazdów jak i na zewnątrz bez zadaszenia. Innowacyjna konstrukcja stanowiska nie wymaga zastosowania wkładów gumowo-stalowych, gumowo-drewnianych czy ceramicznych, które muszą być wymieniane w trakcie konserwacji.

Stanowisko rozładowania I załadowania broni palnej jest idealnym rozwiązaniem pod względem bezpieczeństwa osoby kontrolującej stan rozładowania, załadowania broni planej jak również ekologii, wytrzymałości i mobilności.