Kulochwyty balistyczne systemu RUBOX

Modułowy System Balistyczny przeznaczony do budowy ścian balistycznych, kulochwytów, osłon i obiektów specjalnych, typu: shooting house, strzelnice mobilne, punkty strzeleckie oraz obiekty treningowe do realizacji szkoleń strzeleckich i taktycznych

Ściany balistyczne i kulochwyty:

Zbudowane z elementów modułowych systemu RUBOX stanowią zabezpieczenie przed broniami małokalibrowymi i przeznaczone są do budowy wszelkiego rodzaju kulochwytów, punktów rozładowania broni, przesłon balistycznych, samodzielnych osłon balistycznych, mieszanych osłon balistycznych, osłon miedzy stanowiskowych, osłon przeciwwybuchowych, osłon przeciwodłamkowych, shooting house, killing house, modułowych budynków ćwiczebnych, samodzielnych konstrukcji balistycznych oraz ukryć klasy 2 i 3, pomieszczeń zabezpieczających osoby na wypadek ataku terrorystycznego. Są odporne na zmienne warunki atmosferyczne i mogą być budowane niezależnie w terenie otwartym jak i w obiektach zamkniętych. Poprzez swoją budowę i elementy składowe modułowego systemu RUBOX, pozwala on na nieograniczone wariacje konfiguracji elementów zabezpieczających obszar pracy przed rykoszetowaniem pocisków i ich skuteczne przechwytywanie przez konstrukcję balistyczną. Ta cecha eliminuje rozbijanie się pocisków o płyty pancerne lub stalowe montowane za matami gumowymi, bloczkami gumowymi czy oponami co powodowało wydostawanie się na teren obiektu niebezpiecznych związków lotnych i stałych po uderzeniach  pocisków.

Możliwość naniesienia transferu na ściany konstrukcji ścian balistycznych według życzenia klienta pozwala na oddanie realiów założonych przez scenariusz jak również zabezpieczenia obiektu przed niekontrolowanym oddaniem strzału w strefę czułą. Ściany balistyczne systemu RUBOX według norm producenta nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia płytami stalowymi lub pancernymi. Możliwość pracy mieszanej Systemu RUBOX z płytami stalowymi i pancernymi jest przewidziana według karty technicznej dla systemu RUBOX.

Kulochwyty

Zbudowane z elementów modułowych systemu RUBOX stanowią zabezpieczenie przed broniami małokalibrowymi i wielkokalibrowymi takimi jak pociski kalibru 5,56 mm, 7,62 mm, 9 mm oraz gładko lufowej, kaliber 338 LAPUA 285 GRAIN oraz .50 BMG 750 gr A-MAXR Match™ wystrzelonych z odległości 1 metra, 12,7x99 mm M33 BALL. Według konfiguracji modułowego systemu RUBOX przewidzianej przez producenta, kulochwyty zbudowane ściany jednowarstwowej, ściany dwuwarstwowe

Ściany jednowarstwowej

modułowego systemu RUBOX w tym systemie w pełni zabezpieczają osoby przed rykoszetowaniem pocisków wystrzelonych z broni małokalibrowej oraz eliminują wytwarzanie niebezpiecznych związków chemicznych takich jak tlenki metali ciężkich oraz pyły metali poprzez pochłanianie pocisków w granulacie balistycznym. Ściany elementów posiadają cechy samo zasklepiające co nie pozwala na wydostanie się pocisków, pyłów, odłamków po pociskach na zewnątrz konstrukcji kulochwytu.

Ściany dwuwarstwowe

modułowego systemu RUBOX w pełni zabezpieczają osoby przed rykoszetowaniem pocisków wystrzelonych z broni małokalibrowej i wielkokalibrowej w tym 12,7x99 mm M33 BALL. Kulochwyt eliminuje wytwarzanie niebezpiecznych związków chemicznych takich jak tlenki metali ciężkich oraz pyły metali poprzez pochłanianie pocisków w granulacie balistycznym. Pociski nie wydostają się z kulochwytu co pozwala na zrezygnowanie z płyt stalowych i pancernych za kulochwytem. Ściany elementów posiadają cechy samo zasklepiające co nie pozwala na wydostanie się pocisków, pyłów, odłamków po pociskach na zewnątrz konstrukcji kulochwytu.