POMIESZCZENIA ZABEZPIECZAJĄCE

Moduły systemu RUBOX

Modułowy System Balistyczny przeznaczony do budowy ścian balistycznych, kulochwytów, osłon i obiektów specjalnych, typu: shooting house, strzelnice mobilne, punkty strzeleckie oraz obiekty treningowe do realizacji szkoleń strzeleckich i taktycznych

POMIESZCZENIA ZABEZPIECZAJĄCE- PANIC ROOM

Modułowy system RUBOX przeznaczony do obiektów o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa. System RUBOX podobnie jak safe room czy panic room mają za zadanie umożliwić schronienie się osobom, ludności lub klientom w przypadku napadu, w czasie ataku terrorystycznego bądź katastrofy naturalnej. W dzisiejszych czasach potrzeba ochrony jest niezaprzeczalna i można ją wykorzystać w luksusowych rezydencjach, galeriach handlowych, kantorach, biurowcach, szkołach, urzędach, ambasadach i wielu innych miejscach użyteczności publicznej. Wszędzie tam gdzie istnieje realne zagrożenie terrorystyczne oraz możliwość zapobiegania następstwom ataku pewnym zabezpieczeniem staje się modułowy system RUBOX.

SAFE HAUSE

Modułowy system RUBOX jest przeznaczony do budowy pomieszczeń o bardzo wysokim standardzie bezpieczeństwa, których konstrukcja pozwala na zabezpieczenie osób i ruchomości przed realnym atakiem terrorystycznym, fizycznym oraz użyciem pocisków wystrzelonych z broni palnej:

– kaliber 5,56 mm, 7,62 mm, 9 mm oraz gładko lufowej,

– kaliber 338 LAPUA 285 GRAIN oraz .50 BMG 750 gr A-MAXR Match™ wystrzelonych

z odległości 1 metra,

– 12,7×99 mm M33 BALL,                                                                                                                – granatu ręcznego RG 42, F1, RGZ89, RGO88,

Modułowy system RUBOX pozwala na przystosowanie praktycznie każdego pomieszczenia do celów ochronnych przy nakładzie niewielkich środków oraz niewielkich zmian w pomieszczeniu przeznaczonym do budowy zabezpieczenia.

Modułowy system RUBOX pozwala na przystosowanie praktycznie każdego pomieszczenia do celów ochronnych przy nakładzie niewielkich środków oraz niewielkich zmian w pomieszczeniu przeznaczonym do budowy zabezpieczenia. Modułowy system RUBOX może być użyty do budowy pomieszczenia zabezpieczającego w piwnicy, na parterze budynku oraz na każdym innym piętrze nieruchomości. System RUBOX nie zawiera żadnych elementów stalowych lub blach pancernych. Jest całkowicie mobilny poprzez swoją konstrukcję co pozwala na modyfikowanie ustawień w pomieszczeniu według potrzeb. Zabezpiecza ściany podłogę oraz strop według wymagań i założeń klienta. System może być montowany pod stelażem płyt maskujących, OSB, karton gips lub na elementy systemu RUBOX nakładany jest tynk warstwowy np. maskujący według przeznaczenia pomieszczenia. Modułowy system RUBOX w założeniach przewidział naniesienie nieścieralnego transferu maskującego na ściany bloków według uznania klienta. Pozwala to na wykorzystanie pomieszczenia do innych celów i nie definiowania jego przeznaczenia osobom postronnym. Zapewnia to bezpieczeństwo przez okres czasu niezbędny do poinformowania służb o działaniach napastnika lub napastników. Budowa ścian w modułowym systemie RUBOX uniemożliwia wtargnięcie napastnikom do jego wnętrza, zranienie osób w nim przebywających przez uszkodzenie ścian zewnętrznych nawet przy użyciu broni palnej dużego kalibru. Elementy konstrukcyjne modułowego sytemu RUBOX  wykonane są z materiałów posiadających atest Państwowego Zakładu Higieny ( PZH ).