Przesłony Balistyczne

Modułowy System Balistyczny przeznaczony do budowy ścian balistycznych, kulochwytów, osłon i obiektów specjalnych, typu: shooting house, strzelnice mobilne, punkty strzeleckie oraz obiekty treningowe do realizacji szkoleń strzeleckich i taktycznych

PRZESŁONY BALISTYCZNE

Zapobiegają wydostawaniu się pocisku poza teren strzelnicy powinny być trwałe, bezpieczne oraz szybkie w budowie i konserwacji. Umożliwia to modułowy system RUBOX, który posiada w swojej gamie elementy do budowy przesłon balistycznych w różnych konfiguracjach z oknami strzeleckimi w pełnej gamie rozmiarowej oraz przysłonami balistycznymi do ćwiczeń długodystansowych. Przysłony balistyczne nie powodują rykoszetowania pocisków gdyż absorbują pociski zatrzymując je w blokach balistycznych GR250, GR500 i nadprożach. Dotyczy to broni kaliber 5,56 mm, 7,62 mm, 9 mm oraz gładko lufowej, kaliber 338 LAPUA 285 GRAIN oraz .50 BMG 750 gr A-MAXR Match™ wystrzelonych z odległości 1 metra, 12,7×99 mm M33 BALL. Prostota montażu przysłon oraz krótki czas budowy przysłon balistycznych stawia System modułowy RUBOX jako lidera w tej dziedzinie

Należy wspomnieć długowieczność konstrukcji oraz szybką konserwacje elementów, która pozwala na ciągłe działania bez straty cennego czasu podczas działań. W dotychczasowych konstrukcjach naprawa lub wymiana elementów zabierała bardzo dużo czasu oraz była wielce kosztowna. Jak w przypadku innych konstrukcji strzeleckich rozwiązanie konstrukcyjne modułowego systemu RUBOX poprzez mobilność oraz prostotę w budowie zmienia spojrzenie na budownictwo obiektów strzeleckich i treningowych w tym przesłon balistycznych oraz między stanowiskowych. Gdyż dotąd siatki/osłony między stanowiskowe zabezpieczały strzelających jedynie przed wypadającą łuską z komory nabojowej na drugie stanowisko strzeleckie. Osłona balistyczna między stanowiskowa zbudowana z elementów RUBOX zabezpiecza osobę znajdującą się na stanowisku przed niekontrolowanym wystrzałem ze stanowiska obok oraz wszelkiego rodzaju rykoszetami bocznymi. W pełni pozwala na zabezpieczenie stanowisk oraz osób przed postrzałem lub niekontrolowanym działaniem osób trzecich.

Treningowe Przesłony Balistyczne:

Przykład treningowych przesłon balistycznych wykonanych z samo zasklepiającej się gumy idealnie spełniają rolę paneli antyrykoszetowych podczas treningu oraz w pełni zabezpieczają ćwiczącego. Przesłony posiadają otwory strzelnicze w wielu wariantach i konfiguracjach, które umożliwiają wykonywanie różnorodnych ćwiczeń strzeleckich z bardzo bliskiej odległości od treningowej przysłony balistycznej a wręcz z przypadkowym przyłożeniem lufy do przysłony i oddania strzału. Przysłony są niezależnymi konstrukcjami balistycznymi mogącymi spełniać wiele funkcji treningowych. Kamienie balistyczne w połączeniu z treningowymi przesłonami balistycznymi jako przykład mogą spełniać warunki odzwierciedlające realne pole walki oraz utrudniać wykonanie ćwiczenia nie tylko w założeniach ale i w realnym działaniu. Są zgodne z innymi elementami sytemu RUBOX .

System kolumn balistycznych RUBOX

Może być montowany samodzielnie w terenie otwartym narażonym na zmienne warunki atmosferyczne bez potrzeby budowania dodatkowych osłon lub konstrukcji podtrzymujących. Wszystkie elementy kolumn są kompatybilne z opaskami sygnalizacyjnymi i nadprożami pozwalającymi na wbudowywanie okien i drzwi ćwiczebnych lub stałych odzwierciedlających realny budynek lub konstrukcję. Stabilność oraz wytrzymałość budowli wykonanej z kolumn balistycznych systemu RUBOX zabezpiecza działania osób ćwiczących jak i innych znajdujących się w pobliżu tego miejsca.

Budowa kolumn balistycznych RUBOX

Nie pozwala na rykoszetowanie i przedostanie się pocisków oraz odłamków przez samą kolumnę. Wszystkie pociski i odłamki zostają zatrzymane w granulacie balistycznym kolumny, który wypełnia bloki GR250 i GR500. Granulat balistyczny nie pozwala pociskom i odłamkom na wytwarzanie związków niebezpiecznych dla człowieka jak to się dzieje w przypadku kulochwytów z płytami pancernymi o które rozbijają się pociski uwalniające tlenki metali ciężkich i inne substancje niebezpieczne dla człowieka. Mobilność, wytrzymałość, kompatybilność, łatwa konserwacja, prostota w budowie, łatwość montażu i demontażu kolumn balistycznych RUBOX oraz ich fenomenalne cechy bezpieczeństwa dla człowieka oraz środowiska stawiają tę konstrukcję na pierwszym miejscu w dziedzinie budowy wszelkiego rodzaju obiektów strzeleckich i zabezpueczających.

W skład kolumn balistycznych sytemu RUBOX wchodzą:

zbudowane z podstaw stabilizującej, bloków GR250 lub GR500, zamknięcia rewizyjnego, Warianty wysokościowe kolumn balistycznych: 1,0m,1,5m, 2,0m, 2,5m, 3,0m, 3,5m.